• Saturday, 8. August 2020 05:13

AQ 40 guide

admin
0 Comments

Temple of Ahn'Qiraj

Velky skok v obtiažnosti. Cthun jeden z najtažších bossov na classicu. Potreba mať pripravený nature resistance gear pre meleečka aspon 175. Rangedka optional ak nie je meleečok aspon 15 tak aj oni. Potrebny 2ja warlock tanci zo shadow resistance gearom a demo talentami idealne. 5x T2 a najviac buchnuť do shadow resistance. Build napr https://classic.wowhead.com/talent-calc/warlock/-2051300152501051-50500050005

Vela GNPP a Poison cleaning totem je zaklad.

Trash je sakra tažky nepodcenovať nepullovať velke packy. Na začiatku najhorší sú 4ja anubisovia. Ked 1 umre vyhealuje na full ostatnych 3 a ziskaju jeho abilitu.


The Prophet Skeram

Boss stoji v strede templu a každe 2 sec casti earth shock takže to bude asi nature dmg? Otočeny od raidu. Blinke sa a dá Arcane explosion dmg do okolia. A mind control na nejakeho hrača to sa bude dať = poly. Loci , priesti, huntri možu drainovať manu bossovi. 

Pri určitych percentach sa boss splitne na 3 2ja po okrajoch musia sa zerg. Maju rovnake ability ako boss takže čím skor dole. Odporučaju sa 2ja tanci na klon ak by main tank dostal mind control.


Battleguard Sartura

Boss s addkami všetko je o manažmente majú ability knockback na random target interupt. A Whirlwind vtedy od nich všetci preč. Dajú sa stunovať interuptovať okrem situacie ked sa točia. Všetko je to o tom aby boss bol aj po točení vrateny na rovnake miesto a tankoval sa tam rovnako ako aj addky.


Fankriss the Unyielding

Po velmi dlhej suppresion room tento boss. Ma velky threat pull niečo ako 3 boss v BWL. Boss otočeny od raidu rovnako ako 1 boss v AQ20 dava tankovi debuff striedať po 3 stackoch. Raz za čas da hrača do coconu toho vyslobodiť. Spawnuje male addky raz za minutu tie niesu moc priorita. Priorita sú Spawn of Fankriss ! sú 2 a o 20 sekund dostanu enrage hned switch a zerg. 


Princess Huhuran

NR resistance check. Stackuje na tankovi debuff ale neda sa tauntovať bacha. asi niečo ako Vael ked umre main tank ide další. Striela poisony kt silencuju v okoli takže rozostupy. Casti sleep wyvern sting ten sa nesmie dispelovať

Tu zapnuť fakt GNPP resistance na 175 a zergnuť ho čo najrychlejšie dole. na 30% enrage a striela bolty každe 2 sekundy do 15 najbližších hračov pri bossovi dostava nature bolt ked niekto umre skače to na dalšieho najbližšieho hrača atd...


Twin Emperors: Vek'lor & Vek'nilash

Tankuju sa od seba na platformach lebo ak su blizko healuju sa. 1 je imune na fyzicky dmg druhy na magic. Tankuje lock a tank bossovia sa po nejakom case myslim 25 sekund striedaju. Preto musi byť 2 lock na opačnej strane kym sa tank presunie Rovnako aj 2 tank. Odporučane je mať čo najviac shadow resistance a 8000 hp buffed pre locka. Bossovia maju shared HP.

Vyhybaju sa ludia spellom ako blizzard, vybuchujucim skarabom a zabijaju skaraba čo sa zvačši a ma enrage.

C'Thun

1 hrač dostane beam nesmie pri nom nik stať - dava dvojity dmg do dalšieho hrača a tak dalej takže je to wipe :D. 8 skupin po 5 ludoch sa rozmiestni okolo bossa. Rozostupy koli tentaclom čo sa spawnuju spod hračov tie sa musia zabiť. Spawnu sa oči tiež zabiť pretože slowuju. Boss niekedy zacasti eye beam nestat v nom točiť sa okolo miestnosti s tym že ideal aby skupiny čo su spolu skončili aj na rovnakom mieste.

2 faza:

boss je nezranitelny budu chapadla maju 2x taky dmg ako v 1 faze. Niekedy pošle hračov pod zem tanci vyjdu hned healeri podhealuju tiež idu preč dps musia zdmgovať chapadla čo najviac. Ked chapadla umru tak je možne zabiť bossa.

Optional


Bug Trio: YaujVemKri

Každy boss sa tankuje v inom rohu musia byť mimo LOS

Yauj - aoe fear /rusi threat = druhy tank nabrať. HEal a dispel ostatnych bossov tak musi byt daleko !  

Po smrti sa pod nou spawne vela addiek

Vem - charge a odhadzuje musi byť tankovany na stene

Enrage na oboch bossov.

Ak je ako posledny sam dostane enrage

Kri - cleave takže melečka za nim, toxic voley = dispel, trash niečo ako windfury držať tanka na viac hp

Po smrti sa pod nim spawne poison cloud

Zabit sa mozu v akomkolvek poradi ale v akom poradi sa zabiju od toho zavisi aky loot bude raid mať

3 možnosti lootu


  • najlahšia cesta Lord Kri, Princess Yauj, Vem.
  • Princess loot: Lord Kri, Vem, Princess Yauj.
  • najtažšia cesta: Princess Yauj, Vem, Lord Kri.Viscidus

Zabavny boss :D Najskor je potrebne do neho dať 200 frost utokov aby šiel do dalšej fazy. Potom 75 melee hitov. A nasledne sa rozbije do malych sliziek tie musia sa zabiť predtym ako pridu do stredu ak pridu tak faza začina odznova. Striela poison bolty takže GNPP


Ouro

Další NR check. Tank otočeny od raidu každych 20-25 sekund sand blast threat wipe offtank musi sa napozicionovať na poziciu main tanka. Niekedy ide pod zem a spawnuje plošky. Ked sa zjavi vyjdu skarabeusi kt su fixovany na nejakeho hrača nemožu k nemu dojsť. Na 20% enrage už nechodi pod zem ale všetky ostatne mechaniky su aktívne + zvyšeny dmg.

Comments

No comments available.

Lost PasswordThird-Party Login